دبیرکل اتحادیه: کنگره میعادگاه حضور نمایندگان انجمن اسلامی است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در افتتاحیه چهاردهمین کنگره انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان که امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: کنگره میعادگاه حضور نمایندگان انجمن اسلامی است به جهت اینکه به یک عنوان تجدید پیمان و عهد با شهدا، امام راحل و رهبر معظم انقلاب است. ما به عنوان اعضای انجمن اسلامی و کسانی که افتخار حضور در این تشکل را داریم بر عهد و میثاق کسانی که از گذشته تا کنون،  این پرچم را دست به دست چرخاندند و به ما رساندند، هستیم تا سربازان رشیدی برای رهبر باشیم و به عنوان افسران پرتلاشی در مدرسه فعالیت کنیم.

وی ادامه داد: تجربه حضور اعضای قرارگاه ملی در فتح قله سبلان نوید بخش این بود که با اراده و عزم بلند مسؤولیت پذیرفتند و ارادت خود را به مجموعه انجمن اسلامی نشان دادند.
تاریخی افزود: در این سه روز، مروری بر اهداف برنامه‌ها داریم و و مسیر را تصویر می‌کنیم. همچنین انتخابات را در پیش داریم که مظهر مشارکت و تعامل انجمن اسلامی است و با رقابت سالم، مسیر رو‌ به جلو و اصلاح کننده، آینده اتحادیه را تامین می‌کند.
وی اضافه کرد: اتفاق دیگری که در کنگره چهاردهم پیش‌بینی کردیم بیان دغدغه‌ها و نکاتی است که دانش‌آموزان بنا دارند با دست‌اندرکاران در میان بگذارند و ان‌شاءالله بتوانیم با پیشنهادات و انتقادات دانش‌آموزان، مسیر خوبی را برای همه دانش‌آموزان فراهم کنیم.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی با اشاره به تقارن کنگره چهاردهم با ایام اربعین حسینی، اظهار کرد: عدد ۱۴ برای بچه‌های شیعه با یاد و نام و ذکر ولیعصر(عج) همراه است. برای انجمن اسلامی تفاوت جدی تر دارد. حضرت امام خمینی (ره) فرمودند «هر یک از این انجمن‌های محترم، شعبه ای است از آن انجمن بزرگ اسلامی تحت رهبری امام زمان(عج)» است.